Co je to botulotoxin

Botulotoxin je nejúčinnější metodou k odstranění  mimických vrásek. Botulotoxin je vhodnější  aplikovat u méně hlubokých vrásek. Ale i hlubší vrásky Botulotoxin vyhladí. Případně může být Botulotoxin nahrazen výplní. Nejvhodnější jsou výplně na přírodní bázi, tedy z kyseliny hyaluronové. Výplně používané v estetické dermatologii jsou např. Restylan, Remake, Filorga.

Je třeba zdůraznit, že i když máme pocit, že jde o novinku, tuto látku v medicíně používají více než 25 let oční lékaři a neurologové na zmírnění různých svalových stahů na obličeji a krku u dospělých, ale i u dětí. Existuje tedy dost dlouhý časový odstup pro posouzení její bezpečnosti.

V estetické medicíně se botulotoxin používá více než 15 let a jeho odborná aplikace nemá vážné vedlejší účinky. O vedlejších účincích byste ale každopádně měli vědět a uvádíme je později.

Botuloxin je sice opravdu toxin – nervový jed, tento se však aplikuje ve velmi malé koncentraci. Pro vaši představu, smrtelná dávka pro člověka s váhou 70 kg se pohybuje asi od 40 tis do 80 tis jednotek, přičemž při jednorázové aplikaci botulotoxinu vám lékař nepodá více než 200 jednotek velmi jemnou jehlou. Vedlejší účinky nejsou větší než u jiných léků.