Co dokáže botulotoxin?

Vrásky na obličeji, způsobené v podstatné míře mimické aktivitou pod nimi ležících svalů, mohou být zmírněny uvolněním, paralýzou těchto svalů. Toto je cílem injekční aplikace botulotoxinu přímo do svalu. Výsledkem je napnutí pleti a vyhlazení vrásek.

Zákrok se dělá ambulantně, je téměř bezbolestný a rychlý. Efekt se začne objevovat mezi čtvrtým až sedmým dnem po něm, plně rozvinutý výsledek můžeme vidět po dvou týdnech. Pro dosažení požadovaného efektu jsou zapotřebí obvykle jedna nebo dvě aplikace.

Účinek přetrvává 3 až 6 měsíců po první aplikaci. Po opakování zákroku se efekt prodlužuje. Někdy stačí jedno podání a po 3 až 6 měsících působení botulotoxinu další dávka ani není nutná, protože si pacient odvykl používat příslušné mimické svaly a tudíž se mračit.

Botulotoxin je do obličeje aplikován pomocí velmi tenké jehličky. Zákrok je téměř bezbolestný. Při použití Botulotoxinu dochází k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Proto je důležité,  aby Vám Botulotoxin vpichoval pouze lékař se specializací na estetickou dermatologii s ohledem na speciální techniku dávkování. Při neodborném zásahu dochází k ochromení velké části mimického svalu a obličej zůstává bez mimiky.